Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zakończenie Roku Akademickiego UTW (VIDEO)

W środę w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury uroczyście zakończono rok akademicki Uniwersytetu III Wieku. Uroczystości prowadziła Prezes Stowarzyszenia Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Beata Rybarczyk-Czajkowska, która podsumowała dotychczasową działalność Uniwersytetu oraz podziękowała władzom miasta za wsparcie. Głos zabrał również prezydent miasta Konrad Kronig, który pogratulował seniorom aktywności oraz przed-stawił obecne oraz przyszłe działania miasta przeznaczone dla seniorów ze Skarżyska.

 

Prezydent symbolicznie podziękował wszystkim zaangażowanym w pracę Uniwersytetu przekazując kwiaty na ręce Zofii Ubysz, która przez 10 lat współtworzyła Uniwersytet III Wieku. Podczas zakończonego roku akademickiego na zajęcia regularnie uczęszczało około 250 osób. Studenci mogli brać udział w zajęciach: języka angielskiego, języka niemieckiego, informatyki, gimnastyki, Pilates, aerobiku, zorganizowane były również wyjazdy na basen w Starachowicach. Zainteresowanie Uniwersytetem III Wieku nie maleje od lat. - Miejskie Centrum Kultury wspiera tą inicjatywę. Studenci zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie. Zależy mi , by Miejskie Centrum Kultury było dla seniorów nie tylko miejscem do nauki ale również integracji - mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Katarzyna Michnowska - Małek. Uniwersytet III Wieku działa w Skarżysku od 2008 roku i jest najlepszym dowodem na to, że na naukę nigdy nie jest za późno, a najlepszym na to przykładem są właśnie studenci skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W części artystycznej wystąpili: „The Fifty Five”, „Perły z Lamusa” i Zespół Pieśni i Tańca Skarżysko. Warto przypomnieć, że rok 2018 jest jubileuszowy – Uniwersytet obchodzi 10-lecie istnienia. Z tej okazji już w październiku odbędą się obchody tego szczególnego jubileuszu.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.