Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

"Mam na imię kobieta" w Miejskim Centrum Kultury (VIDEO)

W niedzielę wszystkie Panie a w szczególności Mamy wspólnie świętowały Dzień Matki w patio Miejskiego Centrum Kultury. Organizatorzy sprawdzali, jak wielką metamorfozę może przejść Kobieta, która pragnie zmian. Czy zmiana wyglądu ma wpływ na nasze życie? Czy za metamorfozą wewnętrzną idzie także zmiana wewnętrzna? Jak zdrowo żyć? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźli uczestnicy imprezy “Mam na imię Kobieta... Kobieta zmienna jest ?!” a wszystko to podane było w lekkiej przyjemnej formie z dużą dawką humoru. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu i patronatowi honorowemu prezydenta miasta Konrada Kroniga.

 

Pomysłodawczynie wydarzenia, Anett Załęcka i Anna Szymankiewicz postanowiły zintegrować wszystkie skarżyskie kobiety. Zapraszając je do udziału w spektakularnych metamorfozach swego wyglądu. Panie za-prezentowały swą przemianę, zmieniły kolor włosów, styl czesania oraz zaprezentowały stroje z kolekcji Da-nuty Banaczek. Na ten jeden dzień stały się gwiazdami wybiegu. Jednak nie była to jedyna atrakcja. Biżuteria modelek była dziełem Mirki Lańczyk. Wydarzenie poprowadziła Sylwia Lehner - rodowita góralka, przedsiębiorca, coach i trener skuteczniej zmiany. Jest laureatką nagrody „Polska Lwica Biznesu 2015” przy wsparciu Anny Szymankiewicz. Na zaproszenie organizatorek przyjechała Ilona Felicjańska, zawodowa modelka, matka, kobieta nieznisz-czalna. Opowiedziała ona o swojej drodze do kariery, o byciu matką. O wzlotach i upadkach, o tym jak wyszła z nałogu i stała się silną i niezniszczalną kobietą. Podzieliła się z zebranymi tym jak odnalazła swą drogę do szczęścia. W trakcie wydarzenia można było obciąć włosy i przekazać na Fundację Rack&Roll, skorzystać z zakupów rękodzieła wykonanego przez mieszkanki Skarżyska na Pchlim Targu, skorzystać z porady dietetyka i trenera personalnego: Pauliny Dudy i Mateusza Kawalca. O tym jak ważny jest odpowiedni dobór bielizny opowiedziała certyfikowana brafitterka Karolina Topór, właścicielka salonu Bravitacji. Imprezie towarzyszyły koncerty takich sław jak: Anna Hamela, kielczanka, laureatka „Szansy na sukces”. Również z Kielc pochodzi duet Ardente Duo. Skrzypaczka Wiktoria Kołodziejczyk i gitarzystka Klaudia Głuszek zagrały wiele znanych standardów muzyki popularnej. Patrycja Zarychta, rodowita skarżyszczanka, po raz kolejny zaprezentowała swój talent i umiejętności wokalne. Na scenie pojawiły się też Nicole Bless z chórem złożonym z dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Maria Moliszewska, utalentowana dziewczynka, która z niezwykłym urokiem śpiewa polskie i zagraniczne hity. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkanek Skarżyska.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.