Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

W Skarżysku powstanie drugi Klub Seniora

Po sukcesie Klubu Seniora, uruchomionego na osiedlu Milica jesienią 2017 roku, miasto złożyło wniosek o dofinansowanie utworzenia kolejnego takiego miejsca – tym razem na osiedlu Dolna Kamienna. Nasz projekt znalazł się na liście do dofinansowania w ramach rządowego programu SENIOR+. Miasto otrzyma również dofinansowanie bieżącej działalności Klubu Senior+ na osiedlu Milica.
 
 

 

Drugi w naszym mieście Klub Senior+ ma powstać w budynku należącym do gminy u zbiegu ulic Rynek i Świeżej na Dolnej Kamiennej. Dofinansowanie z programu SENIOR+ wynosić będzie prawie 148 tysięcy złotych, zaś wkład własny gminy wyniesie ponad 36 tysięcy złotych.
 
- Mam nadzieję, że niebawem otrzymamy zaproszenie do podpisania umowy i wówczas będziemy mogli przystąpić do wyłonienia wykonawcy – mówi Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej, który dodaje, iż Klub mógłby rozpocząć działalność jeszcze w tym roku.
 
Lokal z przeznaczeniem na Klub Seniora będzie wyremontowany oraz wyposażony w niezbędne meble i sprzęt. Znajdzie się tu m.in. sala dzienna, sala do ćwiczeń i rehabilitacji, pomieszczenie socjalne, łazienki.
 
- Ufamy, że - podobnie jak przy ulicy Norwida - również na osiedlu Dolna Kamienna klub będzie spełniał oczekiwania starszych osób, które będą chciały brać udział w zajęciach, integrować się, rozwijać swoje zainteresowania – dodaje Krzysztof Myszka.
 
Przypomnijmy, że pierwszy Klub Seniora w naszym mieście powstał jesienią 2017 roku, również przy dofinansowaniu z rządowego programu SENIOR+ (relację z otwarcia Klubu znaleźć można TUTAJ). Klub mieści się przy ulicy Norwida i od kilku miesięcy tętni życiem. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach tegorocznego konkursu przyznało dla naszego miasta dofinansowanie bieżącej działalności tego miejsca – dofinansowanie wynosi 48 tysięcy złotych.
 
Jak informuje koordynator Klubu Senior+ Małgorzata Zolbach, uczęszczają do niego dwie grupy, każda licząca po 20 osób. Uczestnicy biorą udział w zajęciach gimnastycznych, plastycznych, rękodzielniczych, biorą także udział w spotkaniach integracyjnych i wycieczkach.

 

Klub Senior+ na osiedlu Milica

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.