rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wyniki głosowania na projekty do Budżetu Obywatelskiego

1Poznaliśmy wyniki głosowania na projekty do Budżetu Obywatelskiego. Ogłosił je dzisiaj, w czasie specjalnie zwołanej w Urzędzie Miasta konferencji, prezydent Skarżyska Konrad Krönig. Prezydent podziękował jednocześnie wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie.

 

 

 

 

Głosowanie trwało od 5 do 16 października. Każdy mógł zagłosować na jeden z projektów w swoim okręgu.

 

Głos oddało 1.869 mieszkańców miasta spośród 41.374 uprawnionych do głosowania, daje to frekwencję na poziomie 4,52%. Największą mobilizacją wykazali się mieszkańcy okręgu nr I – zagłosowało 7,27% uprawnionych (737 osób) oraz okręgu nr II – 6,08% (737 osób). W okręgu nr III frekwencja wyniosła 1,33% (115 głosujących), a w okręgu in IV – 2,67% (280 osób oddało swój głos).

 

- Jestem bardzo zadowolony, że mieszkańcy poważnie podeszli do kwestii wdrażania po raz pierwszy w naszym mieście Budżetu Obywatelskiego. Głos oddało ponad 1.800 osób, co świadczy o tym, że dla wielu mieszkańców nie jest obojętne, jak wygląda skwer czy plac koło ich domu lub loku i aktywnie angażują się w bieżące życie miasta – podsumowuje prezydent Skarżyska, Konrad Krönig. - Jest to dla nas dowód, że Budżet Obywatelski w naszym mieście jest potrzebny, dlatego planujemy jego wdrażanie także w kolejnych latach – mówi prezydent.

 

Agnieszka Winiarska, sekretarz miasta dodaje, że w przyszłym roku głosowanie będzie odbywało się również drogą internetową.

 

Wyniki tegorocznego głosowania przedstawiamy poniżej.


LISTA RANKINGOWA:

l.p.

Nazwa projektu

Ilość głosów

OKRĘG NR I

1.

Bór Bezpiecznie i Zdrowo - budowa miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku, wyposażonego w: urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, oświetlenie, wizyjny monitoring miejski i elementy małej architektury

279

2.

Budowa placu zabaw - miejsca wypoczynku i rekreacji (teren miedzy ulicami: Jastrzębia, Spacerowa i Bilskiego)

143

3.

Plac zabaw w osiedlu Górna Kolonia

116

4.

Aktywna Kamienna - Rewitalizacja skweru u zbiegu ulic Limanowskiego i Podjazdowej

104

5.

Budowa placu zabaw na osiedlu Łyżwy

59

6.

Wymiana nawierzchni chodnika przy ul. Skalnej i budowa placu zabaw dla dzieci

23

7.

Budowa STREET WORKOUT PARKU (dzika plaża przy zalewie Rejów)

11

OKRĘG NR II

1.

Zagospodarowanie terenu na działce nr 15.120-1006 (przy Szkole Podstawowej nr 9) w zakresie modernizacji boiska trawiastego wraz z zabezpieczeniem terenu poprzez remont ogrodzenia oraz instalację monitoringu (ul. Warszawska 54).

215

2.

Budowa miejsc parkingowych przy ul. Popiełuszki

162

3.

Budowa altanki (teren u zbiegu ulic: Ponurego i Żytniej)

70

4.

Poprawa estetyki osiedla Milica poprzez budowę parkingu osiedlowego (dziedziniec miedzy blokami przy ul.: Prusa, Norwida i Piłsudskiego).

63

5.

Modernizacja placu zabaw dla dzieci przy ul. Południowej

43

6.

Nasze Wspólne Podwórko 2016 (teren miedzy blokami: Prusa 11, Piłsudskiego 32)

40

7.

Wymiana starych płyt chodnikowych i położenie kostki chodnikowej. Wyburzenie postumentu po pozostałości po samolocie (teren u zbiegu ulic: Norwida i Południowej)

35

8.

ACTIVE PARK os. Milica - rozbudowa miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku, wyposażonego w urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu i elementy małej architektury (ul. Południowa)

34

9.

Wymiana nawierzchni chodnika, wykonanie schodków z podjazdem, wykonanie odwodnienia (ul. Prusa 3)

32

10.

Rewitalizacja dziedzińca wewnątrz ulic: Norwida, Piłsudskiego i Prusa z przeznaczeniem docelowym na miejsca rekreacji, sportu i wypoczynku dla dzieci, młodzieży i osób starszych

31

11.

Budowa placu zabaw (teren miedzy blokami: Sikorskiego 20 i 24, Apteczna 9 i budynkiem KPP)

12

OKRĘG NR III

1.

ACTIVE PARK os. Piłsudskiego - budowa miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku, wyposażonego w: urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, oświetlenie, wizyjny monitoring miejski i elementy małej architektury (ul. Orkana, za MCK)

71

2.

Ogrodzony plac zabaw "Wesoły Maluch" (teren u zbiegu ulic: Żeromskiego i Spornej)

43

OKRĘG NR IV

1.

Budowa drogi dojazdowej i ppoż do budynku wielorodzinnego - 60 mieszkań (ul. Moniuszki 14)

115

2.

ACTIVE PARK os. Przydworcowe - budowa miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku, wyposażonego w: urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, oświetlenie, wizyjny monitoring miejski i elementy małej architektury (teren u zbiegu ulic: Kossaka i Oseta Wasilewskiego)

107

3.

Siłownia plenerowa (teren przy szkole os. Książęce)

40

4.

Zagospodarowanie terenu zielonego (tzw. "SADKU") przy ul. Szydłowieckiej - budowa siłowni plenerowej (teren miedzy blokiem Szydłowiecka 15 i ul. Spółdzielcza)

17

 

Przypomnijmy, że pula pieniędzy zarezerwowana na Budżet Obywatelski 2016 wynosi 400 tysięcy złotych. Każdy z okręgów ma do dyspozycji po 100.000 zł. Do realizacji w przyszłym roku trafią projekty, które w każdym okręgu zyskały największą liczbę głosów (znajdują się najwyżej w listach rankingowych) – w kolejności od miejsca pierwszego, do wyczerpania puli pieniędzy, czyli po dwa pierwsze projekty z każdego okręgu.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.