Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

„Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw”

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój rozpoczęło z dniem 01.06.2014 roku realizację projektu „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw” realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO). W ramach projektu można ubiegać się o mikrodotacje w wysokości do 5 tys. złotych. Mikrodotacje skierowane są dla młodych, niewielkich organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

 

 

Kto może być uczestnikiem projektu?

Zgodnie z ideą całego programu w naszym projekcie będzie mogło wziąć udział każde stowarzyszenie, fundacja lub inna organizacja pozarządowa, która została zarejestrowana na terenie województwa świętokrzyskiego w ciągu ostatnich 18 miesięcy oraz spełni kilka niezbędnych warunków projektowych. Jednak, co ważniejsze, w programie mogą wziąć udział, a wręcz są bardzo mile widziane, grupy nieformalne, nieposiadające statutu ani innej formy prawnej. Inicjatywy takie powinny za to mieć ciekawy pomysł, który wdrożony w życie będzie z pożytkiem wykorzystywany przez innych mieszkańców województwa. Jak podkreśla Prezes Stowarzyszenia Integracja i Rozwój pan Sebastian Gralec: Liczy się pomysł, zaangażowanie i chęć działania. Będziemy wspierać każdą inicjatywę, która otrzyma pozytywną ocenę w konkursie i będzie się wpisywała w działania Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Może to być grupa pasjonatów, którzy interesują się historią, sportem lub rękodziełem ludowym, jeżeli złożą projekt i przekonają nas, że warto wspierać ich działania otrzymają dotację.

 

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój zaprasza grupy nieformalne, samopomocowe oraz młode organizacje pozarządowe do składania wniosków o mikrodotacje w ramach projektu „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw. Wzmacnianie oddziaływania inicjatyw lokalnych poprzez animację oraz udzielanie małych grantów”

I. Zakres rzeczowy projektu możliwy do sfinansowania:

1. Grupa nieformalna może się ubiegać o mikrodotację na realizację projektu w każdej ze sfer pożytku publicznego, o których mowa w artykule 4 Ustawy z dnia 24 kwietnia 20013r. o działalności pożytku publicznego.
2. Młoda organizacja pozarządowa lub grupa samopomocowa spełniająca warunki młodej organizacji pozarządowej może ubiegać się o mikrodotację wyłącznie na jeden z następujących typów działań:
- realizację projektu w każdej ze sfer pożytku publicznego, o których mowa w artykule 4 Ustawy z dnia 24 kwietnia 20013r. o działalności pożytku publicznego
LUB
- realizację projektu związanego z rozwojem młodej organizacji pozarządowej.

II. Wysokość środków finansowych przeznaczonych na dofinansowanie mikrodotacji:

W konkursie FIO nr 1/2014 wysokość środków finansowych zaplanowanych na dofinansowanie mikrodotacji to 35 000 zł.
III. Termin oraz warunki składania wniosków:

Termin składania wniosków: 11.08.2014 (od godz. 8:00) - 17.08.2014r (do godz. 24:00).

Warunki składania wniosków:
1. Wnioskodawca, w celu ubiegania się o mikrodotację, zobowiązany jest do złożenia wniosku o mikrodotację w formie elektronicznej za pomocą aplikacji dostępnej na stronie internetowej www.fio.sir.com.pl.
2. W szczególnych przypadkach możliwe jest złożenie wniosku w wersji papierowej (wniosek musi być przy tym wypełniony elektronicznie, nie jest dopuszczalna forma odręcznego wypełniania formularza). W przypadku wysyłki pocztą/kurierem na kopercie powinna być adnotacja „Wniosek na konkurs FIO numer 1/2014”.
3. W związku z tym, że data zakończenie naboru wniosków w konkursie przypada na dzień, w którym biuro projektu nie pracuje (niedziela), jeśli wniosek składany będzie w formie papierowej (zgodnie z punktem 2), wówczas data stempla pocztowego nie może być późniejsza niż ostatni dzień naboru wniosków (17.08.2014), przy czym data faktycznego wpływu do biura projektu musi nastąpić nie później niż do 20.08.2014r. (przesyłkę należy nadać listem poleconym priorytetowym).
4. Data wpływu dokumentów w wersji papierowej nie może być wcześniejsza od daty rozpoczęcia naboru (11.08.2014 godz: 8:00).
5. Każdy z wnioskodawców może w ramach konkursu FIO 1/2014 złożyć maksymalnie 1 wniosek.

Operator konkursu nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia ze strony poczty lub innego pośrednika usług pocztowych.

Wnioski złożone niezgodnie z warunkami składania wniosków podanymi powyżej, zostaną odrzucone z przyczyn formalnych.
Ze względów technicznych zachęcamy do składania wniosków w pierwszych dniach naboru. Nie należy zostawiać składania wniosków na ostatni dzień trwania naboru.

IV. Tryb oraz kryteria stosowane przy wyborze projektów.

Ocena formalno-merytoryczna każdego wniosku dokonywana będzie przez Komisję Oceny Wniosków, w oparciu o „Kartę oceny wniosku o mikrodotację”, która jest do pobrania tutaj.
V. Termin oceny wniosków jest uzależniony od liczby wniosków, które wpłyną w odpowiedzi na konkurs.

VI. Zalecany termin rozpoczynania realizacji projektów (inicjatyw):
Nie wcześniej niż 8 września 2014r.

Ogólnie w ramach całego projektu ogłoszonych zostanie aż 22 naborów wniosków, tym 7 naborów już w roku 2014. Informacje o kolejnych konkursach będą każdorazowo publikowane przed naborem wniosków na stronie projekty: www.fio.sir.com.pl.
Na stronie projektu znajdują się szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa w projekcie.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.