Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zagrali w Skarżysku

Blisko 28 tysięcy udało się zebrać wolontariuszom ze Skarżyska-Kamiennej podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W piątek, 11 stycznia o godz. 11.00 w Zespole Szkół Publicznych nr 1 odbyła się już po raz 9, a drugi – wspólnie z samorządowcami, aukcja gadżetów WOŚP oraz przedmiotów przekazanych przez samorządowców, parlamentarzystów, jednostki oświatowe. Uczniowie, nauczyciele i rodzice pokazali, jak może wyglądać dobrze przygotowana impreza. W szkole działał jeden z dwóch w mieście sztabów Orkiestry pod opieką Małgorzaty Piątek. Licytacja się udała. Za 280 zł wylicyowano piłkę ręczną czołowej europejskiej drużyny szczypiornistów S.C. Magdeburg. Prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek kupił podarowaną na aukcję przez starostę Jerzego Żmijewskiego drewnianą figurkę za 160 złotych.

- Gdyby dorzucili urząd starosty, dałbym więcej - żartował prezydent. Przewodniczący Rady Miasta Jan Maćkowiak dał 170 złotych za scyzoryk, a wiceprzewodniczący Mieczysław Sadza kupił wieczne pióro ufundowane przez Zdzisława Kobierskiego za 300 złotych. Dobrą przebitkę osiągnęła też koszulka Wielkiej Orkiestry. 200 złotych zaoferował wiceprezydent miasta Grzegorz Małkus. A kiedy już ją kupił, wręczył ją jednej z cheerleaderek, która rozpoczęła licytację. W licytacji brali też udział młodzież i nauczyciele, całe klasy zbierały się, żeby coś kupić i wesprzeć szczytny cel. Sprzedano także 40 ciast, ufundowanych przez rodziców uczniów tejże szkoły. Aukcję przerywano występami artystycznymi, między innymi zespołu muzycznego złożonego z byłych absolwentów gimnazjum i pokazem tańca towarzyskiego w wykonaniu Oliwii Ciuk i Karola Dulęby.

W niedzielę gimnazjaliści pod opieką nauczycieli kwestowali na ulicach Skarżyska. Łącznie zebrali oni w tym roku ponad 15 tysięcy złotych.
Natomiast w niedzielę 13 stycznia w Miejskim Centrum Kultury odbył się finał WOŚP. O godz. 16.00 rozpoczęła się aukcją charytatywną. Muzyczną oprawę zapewnił Chór Gospel z Warszawy.Sztab Orkiestry z Miejskiego Centrum Kultury mający pod opieką blisko 200 wolontariuszy zebtał około 13 tysięcy złotych.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.