Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Uroczystość Dnia Wolontariusza i Autyzmu

10 grudnia o godzinie 10:00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, Centrum Wolontariatu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy MOPS w Skarżysku-Kamiennej oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 organizują uroczystość Dnia Autyzmu i Wolonatariusza.

Na początek zaproszeni goście zapoznają się z dziesięcioma formami wolontariatu i działalności społecznej. Między innymi przedstawiony zostanie Program Aktywnej Rehabilitacji Autystów, który opiera się na zaangażowaniu wolontariuszy, wolontariat Dorosłych Bractwa Miłosierdzia, a także wolontariat młodzieżowy. Tradycyjnie wręczone zostaną wyróżnienia Wolontariusz Roku – dla najbardziej aktywnych wolontariuszy z całego miasta.

Natomiast w części artystycznej zaplanowano koncert utalentowanych, młodych osób z autyzmem – Pauliy Chodkowskiej i Jakuba Piszka pod kierownictwem Małgorzaty Piszek – artystki Teatru Wielkiego w Warszawie. Warto nadmienić, że Paulina w swoim artystycznym dorobku ma płytę nagraną wspólnie z Andrzejem Krzywym – liderem zespołu De Mono. Uroczystość zaszczycą swoją osobą przedstawiciele samorządowych władz lokalnych i wojewódzkich, między innymi Marszałek Adam Jarubas, prezydent Skarżyska-Kamiennej Roman Wopjcieszek. Swoją obecność potwierdziła także Iwona Guzowska – posłanka na Sejm RP, wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy w kick-boxingu i boksie, działaczka społeczna. O oprawę muzyczną uroczystości zadba zespół ARKO – pod dyrekcją Jolanty Pietrali, z akompaniamentem Moniki Walczak. Podczas trwania uroczystości będzie można zapoznać się z działalnością organizacji i instytucji zatrudniających wolontariuszy, w tym także członków Partnerstwa Lokalnego Powiatu Skarżyskiego.

Serdecznie zapraszamy !

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.