Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wnioski - do końca 2007 r.

 Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej informuje, że przedłużono termin ważności starych (zielonych) dowodów osobistych do 31 marca 2008 r. Jednak wnioski o nowy dowód osobisty należy w dalszym ciągu składać do 31 grudnia 2007 r.

Wydłużenie do 31 marca 2008r., w którym książeczkowe dowody osobiste będą mogły poświadczać tożsamość i obywatelstwo polskie, nie jest tożsame z przesunięciem terminu wymiany dowodów osobistych. Oznacza to, że na obywatelach ciąży nadal ustawowy obowiązek złożenia wniosku o wymianę książeczkowych dowodów osobistych do 31 grudnia 2007 r.

Wnioski o nowy dowód należy w dalszym ciągu składać do 31 grudnia b.r. Chodzi tylko oto, aby osoby, które złożą dokumenty właśnie do końca grudnia, z uwagi na wydłużony okres oczekiwania na wyprodukowanie nowego dowodu, nie były po 1 stycznia 2008 r. pozbawione możliwości załatwiania różnych spraw wymagających potwierdzenia tożsamości np. w bankach, na poczcie, w urzędach.

- W tej chwili w skarżyskim magistracie wymiana dowodów następuje bardzo regularnie. Według naszych statystyk, urzędnicy przyjmują ponad 230 wniosków tygodniowo, a w wakacje dochodziło nawet do ponad 350 wniosków. Jeśli w takim tempie będą składane wnioski, w naszym mieście nie będzie problemów z wymianą dowodów– powiedział Witold Skuza, kierownik Referatu Ewidencji UM.

W tej chwili pozostało jeszcze do wymiany 5085 starych dowodów osobistych.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.