Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Ambasador u prezydenta

4 września z niecodzienną wizytą przybył do prezydenta Romana Wojcieszka Victor Ashe, Ambasador Stanów Zjednoczonych.

Wizyta była krótka. Ambasador Ashe był zainteresowany naszym samorządem lokalnym. Najbardziej interesowało go czy jest duża różnica w sprawowaniu władzy, jeśli zostało się wybranym w wyborach bezpośrednich Pytał prezydenta o największe problemy, z jakimi się boryka nasza gmina i jak sobie z nimi radzimy.

Prezydent Wojcieszek miał okazję przedstawić krótką historię naszego miasta, opowiedzieć o największych zakładach - Zakładach Metalowych MESKO. Wspomniał również o najbliższych planach inwestycyjnych.

Okazało się, że Victor Ashe był wcześniej merem w Stanie Tenesy. Przewodził 180 tysięcznej populacji. U niego największy nacisk kładło się na turystykę i usługi, ze względu na górzyste tereny tego stanu.

Na koniec wizyty prezydent otrzymał od gości album. My również zrewanżowaliśmy się pamiątkowymi albumami z regionu świętokrzyskiego, z Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej oraz materiałami promocyjnymi z naszego miasta.

Victor Ashe obiecał wrócić do naszego miasta i zwiedzić Sanktuarium, w którym jest jedyna kopia obrazu z Wilna w Polsce.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.