Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Dziesięć dni atrakcji

 Od 14 lipca w Bursie Szkolnej w Skarżysku-Kamiennej na obozie przebywała młodzież ze Żmierinki. W poniedziałek, 23 lipca, spotkali się z prezydentem Romanem Wojcieszkiem i przewodniczącym Rady Miasta Janem Maćkowiakiem.

Żmierinka jest miastem partnerskim dla Skarżyska. Współpraca jest prowadzona pomiędzy Urzędami Gminy w obu państwach, a także pomiędzy Urzędem w Skarżysku, a Polonią w Żmierince na Ukrainie. Wymiana młodzieży jest już kontynuowana od pięciu lat. Każdego roku obóz jest organizowany w lipcu. Zasadą jest, że gospodarzami ze strony polskiej jest wyróżniona przez szkołę młodzież. Ta sama grupa w następnym roku wyjeżdża na Ukrainę. Tak więc, aby pojechać na Ukrainę, trzeba się najpierw zaangażować w organizację obozu w Polsce. W tym roku obóz rozpoczął się 14 lipca. Dwudziestoma uczestnikami i dwoma opiekunami z Ukrainy zajęło się Gimnazjum nr 3. Młodzież miała bardzo urozmaicony pobyt w Skarżysku. Zwiedzili Góry Świętokrzyskie, byli w Kurozwękach, Sobkowie, Bałtowie, na basenie w Nowinach, obejrzeli ekspozycje w skarżyskim Muzeum Orła Białego i gościli w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskie. Na zakończenie obozu odbyła się spartakiada międzynarodowa. W turnieju piłki nożnej wygrała młodzież ze Żmierinki po zaciętej walce i rzutach karnych.

Natomiast w przeddzień wyjazdu do domy odbyło się spotkanie z z prezydentem Romanem Wojcieszkiem i przewodniczącym Rady Miasta Janem Maćkowiakiem. Nasi goście podziękowali władzom miasta za gościnę, wręczyli podarunki. Także od nas dostali drobne upominki. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że będą mieli co wspominać i chcieliby wrócić tu za rok.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.