Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Skarżysko-Kamienna wczoraj i dziś

Od 4 lipca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. prof. W. Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Sokola 38 jest czynna wystawa poświęcona historii naszego miasta pt."Skarżysko-Kamienna wczoraj i dziś".

Wystawa została zorganizowana z racji obchodów Dni Skarżyska. Zgromadzono na niej bardzo dużo starych i unikatowych fotografii udostępnionych ze zbiorów bibliotecznych. Natomiast fotografie współczesnego Skarżyska wykonała grupa fotograficzna CO-ARTO.

Ekspozycja prezentuje historię miasta od otrzymania w 1923 r praw miejskich po czasy współczesne. Obejrzeć można miejsca pamięci narodowej i poznać wybitne postacie związane z miastem m.in. prof. Stefana Krukowskiego, pułkownika Antoniego Hedę ps. ”Szary”, bp Edwarda Materskiego oraz Włodzimierza Sedlaka, któremu poświęcono szczególną uwagę ze względu na to, że biblioteka nosi jego imię. Na wystawie znajduje się nawet Akt Nadania księdzu profesorowi godności Honorowego Obywatela Skarżyska. Przedstawiono związki poety Leopolda Staffa ze Skarżyskiem, wystawiono publikacje dotyczące miasta i zdjęcia przedstawiające starą zabudowę miasta. Na uwagę zasługuje również plan miasta z roku 1939 obok, którego przedstawiono aktualny dokument Wystawa potrwa do 30.07.2007

Serdecznie zapraszamy!!!

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.