Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Porozumienie w sprawie fotoradarów

 10 nowych masztów oraz dwa fotoradary służące do montażu urządzeń rejestrujących prędkość samochodów, pojawi się wkrótce na świętokrzyskich drogach. Takie są założenia porozumienia podpisanego między Wojewódzką Komendą Policji, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz świętokrzyskimi samorządami.

Wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Policja wytypowała najbardziej zagrożone miejsca do montażu masztów na drogach krajowych przebiegających przez teren województwa świętokrzyskiego. Podjęto również negocjacje z samorządami w celu pozyskania środków finansowych na realizację tej inwestycji. Dzięki wsparciu Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Wojewody Świętokrzyskiego strony uczestniczące w przedsięwzięciu osiągnęły kompromis. Umowę podpisały: Starostwo Powiatowe w Skarżysku oraz gminy Brody, Kunów, Bodzechów, Sadowie, Klimontów Stopnica, Smyków, Mniów, Miedziana Góra oraz Skarżysko-Kamienna.

Nowe maszty fotorejestratorów pojawią się na drogach krajowych nr 7, 9, 73 i 74 już w trzecim kwartale bieżącego roku. Na trasie nr 74 – staną trzy, a na krajowej „dziewiątce” - aż pięć. Akcja montażu masztów dla policyjnych fotoradarów to element ogólnopolskiego programu „Razem bezpieczniej”.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.