Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Uwaga szczepionka!

Na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie w dniach 7-16 maja 2007 r. ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepienie lisów lisów zostanie wykonane przy użyciu szczepionki doustnej, zawierającej niezjadliwy szczep wirusa wścieklizny w ampułce, zatopionej w niewielkim prostokątnym pakiecie stanowiącym przynętę. Pakiety te zostaną rozrzucone na pola, łąki i lasy z samolotu. Celem akcji jest zlikwidowanie występowania na terenie województwa świętokrzyskiego wścieklizny u lisów wolno żyjących, a tym samym usunięcia niebezpieczeństwa zakażania wścieklizną ludzi.

Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zwraca się z apelem do mieszkańców województwa o niedotykanie i niepodnoszenie pakietów ze szczepionką, gdyż zapach ludzki na pakiecie powoduje, że lisy nie przyjmują szczepionki, co uniemożliwia ich uodpornienie.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.