Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Monitoring działa bez zarzutu

- Już pierwszych pięć kamer, które zainstalowano w 2005 roku przyniosło poprawę bezpieczeństwa w Skarżysku – powiedział Piotr Maturlak, komendant skarżyskiej policji. Podczas oficjalnego oddania do użytku monitoringu Prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek zapowiedział kolejne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

- W budżecie miasta na 2007 r. przeznaczyliśmy kwotę 70.000 zł na zakup macierzy dyskowej w celu zwiększenia pojemności dysków twardych, co pozwoli archiwizować zapisy o zdarzeniach i przestępstwach do 30 dni – powiedział prezydent. Zdzisław Kobierski, zastępca prezydenta przypomniał, że dzisiejsza uroczystość jest również zasługą poprzedniej władzy, która rozpoczęła inwestycję.

- Musimy pamiętać, że inwestycję tą rozpoczął prezydent Waldemar Mazur i jego zastępca Andrzej Kazanowski. Należą im się słowa uznania za wytrwałość w jej przeprowadzeniu do końca – powiedział.

- Aby prawdy stało się zadość powiem tylko, że to PIS rozpoczął starania o stworzenie w Skarżysku systemu monitoringu – dodał radny Jerzy Stopa.

Podczas środowej uroczystości prezydent Roman Wojcieszek i zastępca komendanta wojewódzkiej policji Waldemar Wódkowski podpisali porozumienie o finansowanie napraw i konserwacji monitoringu.

Nie zabrakło na niej również sponsorów, dzięki którym inwestycja ta mogła zostać zakończona.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.