Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Unia coraz bliżej Skarżyska

19 lutego b.r. prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek wspólnie z Ewą Wierzbowicz, naczelnik wydziału inwestycji gospodarki komunalnej był w Warszawie. W tym dniu została podpisana umowa pomiędzy Narodowym Funduszem Zdrowia Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Konsorcjum trzech firm w sprawie przygotowania wniosku o dofinansowanie z Funduszu Spójności dla przedsięwzięcia “Budowa i modernizacja kanalizacji sanitarnej w Skarżysku-Kamiennej i Skarżysku Kościelnym”.

Wykonawca ma 120 dni na przygotowanie wszystkich dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku w Brukseli. Koszt inwestycji to 28 mln EURO, z czego dotacji unijnych możemy dostać blisko 70%.

- Projekt ten ma 99% szansy na jej doprowadzenie do końca. Zawsze istnieje jednak 1 % niepewności – mówi prezydent Roman Wojcieszek. - Dodam tylko to, że projekt ten znalazł się na liście indykatywnej (priorytetowej). W listopadzie spodziewamy się decyzji z Brukseli. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, fizycznie rozpoczniemy inwestycję na wiosnę 2008r.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.