Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wielki sukces

2.773 zł – tyle udało się zebrać podczas Koncertu Kolęd Różnych Narodów w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Hojność mieszkańców była ogromna, ale i cel był przedni. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na rzecz Domowego Hospicjum w Skarżysku-Kamiennej. Przed koncertem o godz. 18 w Ostrej Bramie została odprawiona Msza Święta. O 18.30 rozpoczął się Koncert Chóru Kameralnego Fermata pod kierunkiem Ewy Robak. Ponadto wystąpiły solistki Sceny Autorskiej: Justyna Łysak i Aleksandra Wolff. Publiczność dopisała,a koncert okazał się wielkim sukcesem. Podczas przerwy między występami artystów zebrane zostały pieniądze na rzecz Domowego Hospicjum. Nikt nie żałował grosza. Ponadto po koncercie zostały sprzedane prace dzieci. Zebrane w ten sposób pieniądze dodatkowo zasiliły konto domowego hospicjum.
- Udało nam się zebrać 2.773 zł – powiedział Antoni Urban, współorganizator koncertu. - Na pewno nie poprzestaniemy na jednym koncercie. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować dzieciom, które na aukcję w Ostrej Bramie dały aż 80 prac. Autorami tych prac byli uczniowie z kilku placówek na terenie Skarżyska m.in. z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy nr 2, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, Zespołu Placówek Opieki Wychowania i Interwencji Kryzysowej "Przystań", a także z Przedszkola Publicznego nr 12 z Oddziałami Integracyjnym, Przedszkola Publicznego nr 16 i Policealnej Szkoły Pracowników Służb Społecznych i Kolegium Pracowników Służb Społecznych.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek i Ordynariusz Diececji Radomskiej ks. bp Zygmunt Zimowski.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.