Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Pieniędzy nie żałowali

Pieniędzy nie żałowali włodarze, ale przede wszystkim uczniowie skarżyskiego Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Dzięki nim udało się zebrać prawie trzy tysiące złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W piątek, 12 stycznia, w Zespole Szkól Publicznych nr 1 w Skarżysku odbyła się aukcja dobroczynna, z której dochód przeznaczony był na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Uczniowie, nauczyciele, rodzice, a także zaproszeni goście, licytowali gadżety nadesłane ze sztabu głównego WOŚP, a także przedmioty, które udało się pozyskać dzięki ofiarności prywatnych przedsiębiorców oraz instytucji. Na aukcyjny stół trafiły kubki, koszulki, kalendarze WOŚP, album ofiarowany przez starostę, powiatowe filiżanki, koszulki, pióro prezydenta Romana Wojcieszka, piłka klubu GALA, korale, prace wykonane przez wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej i wiele innych. Chętnych nie brakowało. Pierwszy raz na aukcję przybyli również przedstawiciele władz samorządowych. Prezydent Roman Wojcieszek i radny Mieczysław Sadza reprezentowali Urząd Gminy, a starostwo wicestarosta Leszek Lepiarz i Cezary Ciosk, członek Zarządu. Była również asystentka posłanki Marii Zuby. Kwoty, jakie padały na sali nawet pięciokrotnie przewyższały ceny wyjściowe. Najwięcej emocji było podczas licytacji piłki, o którą przez kilka minut rywalizowali ze sobą prezydent Wojcieszek i wicestarosta Lepiarz. Podbijali proponowane przez siebie stawki. Do zabawy włączył się również radny Sadza. Ostatecznie piłkę kupił prezydent, za kwotę 300 złotych. Przekazał ją uczniom rzucając w stronę publiczności i mówiąc: “Jest wasza” za przykładem radnego Sadzy (radny podarował szkole album „Pejzaże Polski” ) przekazał ją szkole. Podobnych gestów było wiele. Najbardziej jednak zaskoczyli uczniowie, którzy, oczywiście na miarę swoich możliwości, brali udział w licytowaniu. Robili „zrzuty” w klasach, a często i między klasami, po to, aby przysłużyć się orkiestrze. Dzięki nim, w ciągu kilku godzin udało się uzbierać 2 tysiące 849 złotych.

- Aukcja okazała się ogromnym sukcesem – oceniła Elżbieta Chajduga, dyrektor Gimnazjum nr 1. – Jestem zachwycona zachowaniem uczniów. Uważam, że stanęli na wysokości zadania i wykazali się wielkim sercem.

Oprócz aukcji, w szkole odbyła się sprzedaż ciast, upieczonych przez mamy z Rady Rodziców. Pozwoliło to na zebranie dodatkowo 734 złotych. W sumie, udało się zgromadzić 3 tysiące 774,11 zł.

Niedzielna kwesta 75 wolontariuszy na ulicach Skarżyska dała również efekty. Uczniowie zebrali 11.922,69 złotych. W sumie gimnazjaliści zebrali 15.597,34 złotych. Gratulujemy!

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.