Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Ferie czas rozpocząć

 Od 15 stycznia uczniowie z województwa świętokrzyskiego jako pierwsi rozpoczną ferie zimowe.

Na razie zimy nie widać. Ale od 15 stycznia uczniowie skarżyskich szkół pójdą na zasłużony odpoczynek po nauce w I semestrze. Ich ferie potrwają do 26 stycznia. Referat Zdrowia Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej w tym roku finansuje: bezpłatne seanse filmowe w Miejskim Centrum Kultury, zimowiska organizowane w Szkole Podstawowej Nr 3, 5 i 8 oraz ferie organizowane przez świetlice środowiskowe w Zespole Charytatywnym Caritas przy Parafii NSJ, Zespole Charytatywnym Caritas przy Parafii Św. Józefa, Parafii Ostrobramskiej, Stowarzyszeniu Społecznym „Wzajemna Pomoc”, TPD o /reg,, TPD o/miejski. Pieniądze pochodzą ze środków przeznaczonych na realizację gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz innych uzależnień na roku 2007.

W tym roku z zimowisk w szkołach skorzysta: 150 dzieci w SP Nr 8, 60 dzieci – w SP nr 5, 75 dzieci – w SP Nr 3 oraz 30 dzieci w Klubie MSM. Każde dziecko na zimowisku ma zapewnione materiały papiernicze, wyżywienie, wejście na basen oraz wyjazd na kulig. Urząd Miasta sfinansował także wynagrodzenie dla 16 wychowawców na zimowiskach i 3 kierowników.

Ponadto będą się odbywały otwarte zajęcia sportowe dla grup zorganizowanych w Gimnazjum Nr 1, 2 i 3. Referat Oświaty zabezpieczył i tu wynagrodzenia dla 6 nauczycieli oraz wyjścia na basen dla każdej ze szkół.

Tradycyjnie już wypoczynek podczas ferii zimowych przygotowuje Zimowa Akademia Karate. Będzie już to dziesiąta edycja tego przedsięwzięcia.
- Od 15 do 26 stycznia, a więc przez cały okres ferii w Szkole Podstawowej Nr 1 będziemy prowadzić zajęcia dla dzieci. Udział w naszych zimowiskach jest bezpłatny. Zajęcia są prowadzone od poniedziałku do piątku w godz. 11-14 – zapowiada Zbigniew Zaborski, organizator Zimowej Akademii Karate. - Planujemy ciekawe zajęcia sportowe, wyjścia na basen, do kina, ognisko. Planujemy dwie wycieczki do Aqua Parku do Krakowa oraz do Zakopanego. Zorganizowanie takiego wypoczynku było możliwe dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego oraz sponsorów.

O dzieciakach nie zapomniała również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.