Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zagrają też w Skarżysku

14 stycznia rusza Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze zbierają pieniądze dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę udzielenia I pomocy.

Tradycyjnie już sztab WOŚP będzie mieścił w skarżyskim Miejskim Centrum Kultury i w Zespole Szkół Publicznych nr 1 przy ul. Sezamkowej w Skarżysku-Kamiennej.

- W tym roku na ulicę wyruszy 170 naszych wolontariuszy. Ponadto o godz. 16.00 odbędzie się koncert z udziałem zespołów rockowych. Wstęp na koncert będzie bezpłatny, ale każdy może wspomóc przysłowiową złotówką Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – mówi Jerzy Tambor, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. - Opiekunem wolontariuszy jest Rafał Zieliński.

Od 1999 r swój sztab WOŚP posiada również Gimnazjum Nr 1, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Publicznych nr 1 przy ul. Sezamkowej.

- To już dziewiąta orkiestra, w której bierzemy czynny udział – mówi Elżbieta Chajduga, dyrektor. - W tym roku mamy 80-u wolontariuszy. Będą oni kwestować w niedzielę 14 stycznia do godziny 14 na ulicach miasta. Potem wspólnie z nauczycielami, przedstawicielami Rady Rodziców oraz policji będziemy liczyli zebrane pieniądze. Organizujemy również aukcję. Zawsze odbywa się ona w piątek w przededniu właściwego terminu WOŚP. W tym roku będzie to 12 stycznia o godz. 10.45. Oprócz gadżetów orkiestrowych pod młotek pójdą nasze wypieki.

Ponadto na aukcję przygotował niespodziankę prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek – przeznaczył pod młotek swoje osobiste pióro. W czyje ręce trafi? Przekonamy się 12 stycznia.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.